O czym będzie ten blog

blog-mama-na-swoim-Renata-Dec

Pomysł na „siebie na swoim” rodził się pół roku, zmieniał kilka razy (jak to u kobiety bywa 😉 ), aż w końcu spadł na mnie jak grom z jasnego nieba zaraz po diagnozie lekarskiej dla mojego starszego synkadieta bezmleczna. Po zagłębieniu się w temat okazuje się, że to dopiero czubek góry lodowej i zapewne dojedzie do tego dieta bezglutenowa (bez cukru już stosujemy), a być może i bez skrobi (SCD), bo to najprawdopodobniej ona źle wpływa na jelita, odporność i zachowanie syna.

Przy dwójce małych dzieci czas jest na wagę złota, więc wiem, że muszę zająć się czymś co przyczyni się także do poprawy funkcjonowania mojej rodziny. Stąd pomysł na stworzenie bazy produktów i przepisów dla diety 3xbez oraz SCD. Docelowo powstanie dziennik żywieniowy, czyli narządzie do komponowania poszczególnych posiłków jak i całego menu, dostępny dla innych rodziców.

Kochani z tej racji, że „Wiedza o wszystkim pochodzi od wszystkich” (Mahatama Gandhi) jeśli natraficie na mój blog podzielcie się Waszymi doświadczeniami, przepisami (zgodnymi z 3xbez lub SCD), informacjami o używanych przez Was w tych dietach produktach dostępnych na rynku, tak aby jak najszybciej powstało przydatne dla każdego narzędzie. Szczegóły w kolejnych postach.

Co jeszcze oprócz przepisów znajdzie się na blogu? Wszystko w co na co dzień angażuje się mama pracująca w domu:

  • rozwijające zabawy, z wykorzystaniem tego co jest w domu, a za co niekoniecznie trzeba płacić krocie
  • próby okiełznania małych charakterków terapią behawioralną
  • śmieszności i mądrości moich coraz więcej mówiących chłopaczków
  • recenzje przeczytanych książek o tematyce zdrowotnej, jak i biznesowej
  • informacje o postępach w pracach nad bazą produktów i przepisów oraz dziennikiem żywieniowym.

One thought on “O czym będzie ten blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *